כמה זה צול? ואיך מודדים צול?

כמה זה צול? ואיך מודדים צול ביחס לס"מ? במדריך הבא נפרט לכם בהרחבה על מידת צול, וכיצד תוכלו למדוד בקלות.
תוֹכֶן הָעִניָנִים

בכל מה שקשור לתחום הבנייה נהוג להשתמש ביחידת המידה – צול. במדריך זה נסביר כמה זה צול?

כדי להבין את תהליכי בנייה השונים. ובעיקר כאשר מדובר בעבודות כמו קידוח בטון, חשוב לדעת להמר את יחידת המידה צול לס"מ. כי בעבודות של קידוח בבטון לצורך חישוב הקוטר הנדרש בהתאם לצנרת. נהוג למדוד הכול עלפי יחידות צול.

אז איך תדעו להמיר צול לס"מ?

הערך של יחידת צול: 1 צול הוא שווה ערך ל – 2.634 ס"מ.

מה שצריך זה פשוט להכפיל את הערך של הצול המבוקש במספר הנ"ל. כך תקבלו תמונה יותר ברורה וגם יותר מובנת לגבי הקוטר והגודל של הצינור והחור המבוקשים.

למען נוחיותכם נמנה להלן את החישובים הנפוצים של יחידות הצול:

עובי הקידוח שווה ערך ל-
1 צול 2.6340 ס"מ
2 צול 5.2680 ס"מ
3 צול 7.9020 ס"מ
4 צול 10.5360 ס"מ
5 צול 13.170 ס"מ
6 צול 15.8040 ס"מ
7 צול 18.4380 ס"מ
8 צול 21.0720 ס"מ
9 צול 23.7060 ס"מ
10 צול 26.340 ס"מ
11 צול 28.9740 ס"מ
12 צול 31.6079 ס"מ

 

לפני שנתקדם ונבדוק את כל הנושא הזה של צול, נתעכב רגע על יחידת המידה הפופולארית אף היא – אינץ'.

כמה ס"מ זה אינץ'?

יחידת המידה אינץ' קרובה יותר מבחינת הערך שלה אל צול אך היא לא שווה. הערך של 1 אינץ' הוא 2.54 ס"מ בעוד והצול הוא כאמור 2.634 ס"מ.

צול – מנין הגיעה אלינו יחידת המידה הזו?

צול היא בעצם שיטת יחידות בריטית. המילה צול היא דווקא גרמנית והיא זו שמכנה את יחידת המידה הבריטית שמוכרת לנו בשם אינץ'. למעשה מדובר במערכת יחידות שמקובלת מאוד בבריטניה ובארצות הברית ועוד מדינות ברחבי העולם.

בשונה מהמערכת המטרית שאנחנו מכירים כאן בישראל והיא מוכרת במדינות רבות בעולם. בבריטניה עדיין מקובל מאוד לעשות שימוש בשיטה האימפריאלית שזו שיטת המדידה ביחידות צול. עם זאת גם בריטניה מנסה לעשות את השינוי לעבור שליטה המטרית. שהיא כיום השיטה הבינלאומית וזאת משום שהיא רוצה ליישר קו עם העולם. תוך אימוץ שיטות העבודה המקובלות על כולם. חשוב לציין כי השיטה המטרית מכונה לא פעם – SI.

צול

 

הצול בתחום הקידוח

השיטה האימפריאלית מככבת בענף הבנייה ובפרט בתחום הזה של הקידוחים. כאשר כך מתארים את הקוטר של האלמנטים השונים כמו צנרת ותשתיות. ומסתבר כי חישוב קוטר במדידת צנרת היא מקצועית יותר וגם פרקטית ויעילה פי כמה מכל צורת חישוב אחרת.

תעלות חציבה, קידוחים לצנרת ביוב ומים נעשים כולם בשיטה האימפריאלית. כאשר אנחנו עדים לכך כי אנשי המקצוע והקבלנים עושים שימוש יומיומי בשיטה הזו לצורך ביצוע העבודות השונות.

המחיר

אצלנו המחירים משתלמים ואטרקטיביים במיוחד

הניסיון

אנו חברה מקצועית עם וותק של 20 שנה בענף

המקצועיות

אנו מבינים היטב את התחום לפרטי פרטים

השירות

שירות ועמידה בזמנים - השירות הטוב ביותר

כללי, מאמרים קידוחי בטון
זכוכית טריפלקס
זכוכית טריפלקס – הפתרון לבידוד רעשים ואבטחה

יתרונות השימוש בזכוכית טריפלקס, במיוחד בתחום בידוד רעשים ואבטחה. נבין מהי זכוכית טריפלקס, כיצד היא פועלת, ומהם היתרונות שהיא מספקת בהשוואה לחלונות אטומים לרעש וזכוכית כפולה. כמו כן, נציג מחירים משוערים לחלון כפול נגד רעש.

קרא עוד »
בטון גלוי
בטון גלוי – הטרנד האדריכלי שמשנה את פני הבנייה המודרנית

על השימוש בבטון גלוי ובטון חשוף בעיצוב האדריכלי המודרני. מהו בטון גלוי, מהם יתרונותיו וחסרונותיו, וכיצד ניתן לשלבו בצורה אסתטית ופרקטית בעיצוב פנים וחוץ. כמו כן, נסביר על התהליכים השונים ליצירת בטון גלוי ונציג דוגמאות מעוררות השראה לשימוש בו בפרויקטים שונים.

קרא עוד »
בנייה טרומית
בניה טרומית – יתרונות ותהליך הבנייה המודרנית

במאמר זה נחקור את השיטות השונות לבנייה טרומית, עם דגש על קירות טרומיים ובניינים טרומיים. נבין מהי בנייה טרומית, מהם יתרונותיה, וכיצד היא מיושמת בפרויקטים שונים. נציג את היתרונות המרכזיים של השיטה ונסביר כיצד ניתן לבצע ניסור, קידוח ושבירה בקירות טרומיים.

קרא עוד »
קידוח כלונסאות בנטונייט
כיצד קידוח כלונסאות בנטונייט משפר את יציבות המבנה?

מהי השיטה היעילה של קידוח כלונסאות בנטונייט וכיצד היא תורמת לשיפור יציבות המבנה מהו בנטונייט, מהם יתרונות השיטה, וכיצד היא מבוצעת בפועל. כמו כן, על השימושים העיקריים של השיטה בפרויקטים הנדסיים שונים והתרומה הכלכלית והטכנית שלה לבנייה מודרנית. במאמר הבא,

קרא עוד »
שיטת ברנוביץ
איך שיטת ברנוביץ שינתה את עולם הבניה

שיטת ברנוביץ היא אחת מהשיטות המתקדמות ביותר בבניה, המאפשרת חיסכון בזמן ובעלויות כולל שמירה על איכות ועמידות גבוהה. במאמר זה נסקור את יתרונות השיטה, התהליך המדויק, והפרויקטים הבולטים שנבנו בשיטה זו.

קרא עוד »