קידוח מרזב לניקוז

קידוח מרזב לניקוז מים באמצעות מקדח יהלום ליצירת קידוח מדויק ויעיל. קידוחים למרזבים ותעלות ניקוז בכל קוטר אפשרי. המשיכו לקרוא ↓
תוֹכֶן הָעִניָנִים

קידוח מרזב נשמע כמו פעולה הכי קלה ופשוטה. אך עד שמתנסים בדבר. כאשר באים לקדוח חור כזה בקיר העשוי בטון או בחומה חזקה, אתם מבינים עד כמה מורכבת עשויה להיות פעולת קידוח מרזב וניקוז. אז איך עושים את זה בפועל? המשיכו לקרוא

בכל מבנה ובכל בית אנחנו חייבים פתחי ניקוז. בגגות פתוחים לקראת בוא החורף כדאי לוודא כי ישנו פתח ניקוז כזה. באזורים שם מתבקשת יצירת המרזב לרוב מדובר במבנים שעשויים מבטון חזק ומחוזק בברזל. היות וכך, יצירת חור הניקוז תחייב עבודה עם מקדח יהלום.

בעזרת מקדח יהלום ניתן לקדוח חורים עגולים וסימטריים בכל חומר בכל עובי וחוזק שלא יהיו.

קידוח מרזב לניקוז

להצעת מחיר חייגו עכשיו – 077-803-7996

החשיבות של קידוח מרזב

המרזב למעשה מפנה את המים ואת הרטיבות מהאזור המיועד כאשר כך המקום נשמר יבש עד כמה שהדבר ניתן. בהיעדר פתח ניקוז, מצטברים מים, לעיתים כמויות גדולות מאוד של מים מה שעלול לגרום בסופו של דבר לנזקי רטיבות לבתים וגרוע מכך, להוביל להחלשת המבנה כולו.

מרזב

תמונות של מרזבים לצורך ניקוז מים קידוח מרזב זה דבר שאין לוותר עליו וכבר בשלבי הבנייה חובה לדאוג לפתחי ניקוז תקינים, עם שיפועים נכונים וזאת על מנת לאפשר ניקוז תקין של המים מהאזור.

 

קידוח פתחי ניקוז – איך זה נעשה?

אז איך למעשה מתבצעת העבודה?

כפי שכבר ציינו מדובר בקידוח באמצעות מקדח יהלום. מקדח היהלום הוא כלי חדש יחסית… ובעזרתו ניתן להגיע לביצועים מדויקים מאוד ולקידוחים מושלמים ממש של כל קיר מכל סוג ולכל מטרה.

מדובר במקדח חזק מאוד שלרוב יזדקק לכוח חשמל תלת פאזי. כך הוא יכול להניע את המנוע העוצמתי של המקדח. אל המנוע מחברים כוס קידוח על פי קוטר החור הרצוי. המקדח מסובב במהירות עצומה את כוס הקידוח והיא חודרת בקלות רבה אל תוך הבטון וכלך למעשה נוצר החור הרצוי.

אם מדובר בקידוח מרזבים, שם קוטר הקידוח יהיה שני צול.

היהלום שעושה את העבודה

גולת הכותרת של מקדח הבטון זה בעצם היהלום.

כוס הקידוח עשויה ממתכת חזקה במיוחד והיא מצופה בשבבי יהלום. שבבי היהלום הם אלו שהופכים את המקדח לעוצמתי וחזק כפי שהוא.

בעזרת מקדח היהלום ניתן ליצור פתחים בכל סוג של קיר. החל מקיר לבנים פשוט ועד לקירות בטון בכל עובי שרק קיים.

קידוח רטוב

בכל קידוח ובוודאי שבקידוח עוצמתי של קירות חזקים, יש את החום שנוצר בעקבות החיכוך של המקדח עם הקיר. כדי לצנן את החום ולאפשר את הביצוע הרציף של הקידוח. מזרימים מים באזור הקידוח במהלך ביצוע העבודה. לרוב יש מתז מים מיוחד שמחובר אל המקדח ומפעילים אותו יחד עם המקדח.

המים תורמים לקירור המקדח מה שמאפשר את הרצף בביצוע העבודה. ישנו רווח נוסף למים הצוננים שמשתתפים בקידוח וזה הפחתת כמויות האבק שמתלווים לכל תהליך של קידוח. המים סופחים אליהם את האבק וכך למעשה האזור נשאר יחסית נקי. הדבר תורם כמובן גם לעובדים במקום שלא מוצאים את עצמם שואפים את האבק הרעיל שעולה לאוויר בדרך כלל בעת ביצוע קידוח בטון.

 

קידוח מרזבים ופתחי ניקוז – הסוגים השונים

קורה לא פעם שלקוח מבקש לקדוח פתח ניקוז מסוים בגלל סיבה ספציפית. עם זאת יש את הפתחים המוכרים והנפוצים יותר והם אלו המבוקשים יותר.

קידוח ניקוז במרפסת

קידוח ניקוז במרפסת

התקנת מרזב במרפסת לצורך ניקוז המים, לאחר הקידוח. כאשר משפצים מרפסת, יש לקדוח חור לצורך ניקוז המים. לעיתים יש ניקוז קיים אך זה אינו מספק. קידוח מרזב נוסף במיקום מתאים יפתור את העניין.

הקידוח הוא לרוב לא מסובך ובעזרת מקדח של שני צול מבצעים אתה עבודה בקלות, במהירות וביעילות.

 

קידוח פתח ניקוז בחומה

קידוח מרזב לחומה

קידוח פתח ניקוז בחומה ישנם הרבה גדרות וחומות גבוהים שמטרתם היא תיחום של אזורים מפני מפולות אדמה. על גדרות אלו מוטלים עומסים לא פשוטים ואם יהיו גם הצטברויות של מים, העומס עשוי להפוך לבלתי אפשרי. כאשר יש מאגר מים גדול מאחורי חומה או גדר, נוצר הרבה בוץ. משקל כבד של משקעים ובעקבות זה עלולה החומה לקרוס.

פתח ניקוז איכותי עשוי לפתור את העניין.

המים לא יישארו לעמוד במקום והם יתנקזו החוצה בצורה יעילה.

 

כמה עולה קידוח מרזב ופתחי ניקוז?

ישנם כמה וכמה פרמטרים שהם אלו הקובעים את המחיר הסופי של הקידוח.

  • קוטר חור הקידוח – ישנן כוסות קידוח במבחר גדלים. ככל שהקידוח יהיה גדול יותר כך ידרוש כוס קידוח גדול יותר הרי שהמחיר של העבודה תהיה גבוהה יותר. שמדברים על קידוח מרזבים, החור הוא לרוב קטן. ולא יהיה צורך בכוס גדולה יורת משני צול. זאת אומרת שהמחיר עבור העבודה יהיה נמוך יחסית.
  • עובי הבטון – יש בטון דק יותר ויש בטון עבה יותר. כך גם יש בטון המחוזק בפלדה וברזלים שזהו בטון קשיח וחזק פי כמה וכמה. ככל שהבטון יהיה חזק וקשה יותר הרי שהמחיר עבור העבודה יהיה גבוה יותר.
  • הגישה למקום העבודה – יש מרזבים שקל מאוד לקדוח אותם. והמיקום שלהם לא דורש טיפוס על סולמות גבוהים או זחילה למקומות נמוכים. מנגד יש מרזבים שבכדי ליצור אותם יש צורך בכלים וציוד מיוחדים. כמו מנופים, גנרטורים וכן הלאה. ברור שאלו ייקרו את העבודה.
  • כמות פתחי הניקוז – ככל שיש יותר פתחי ניקוז לקדוח, הרי שהמחיר לכל פתח ירד.
  • פינוי פסולת – כל קידוח או חיתוך של בטון יוצר פסולת בטון. הוא מחייב פינוי מהשטח. לרוב הדבר ייכלל במסגרת העבודה והוא יתומחר יחד עם כל העבודה של הקידוח.

המחירים לקידוח ליצירת מרזב או ניקוז, נעים בין 200 ל 550 ₪ ולעיתים גם יותר. חשוב לציין שהמחירים בהתאם לכמות הקידוחים שמבקשים. מפני שיש לקחת בחשבון גם הגעת הצוות למקום, דלק וזמן וכל אלה נכללים בהצעת המחיר שתקבלו. למחירון ניסור וקידוח בטון המלא לחצו כאן.

חשוב לדעת! שכדאי לפנות אל אנשי מקצוע מומחים גם אם מדובר בקידוח מרזב. כדי שהוא אכן ייעשה כראוי.

רוצים לקבל הצעת מחיר לקידוח מרזב או ניקוז? צרו קשר כבר עכשיו וקבלו הצעת מחיר אטרקטיבית במיוחד.

המחיר

אצלנו המחירים משתלמים ואטרקטיביים במיוחד

הניסיון

אנו חברה מקצועית עם וותק של 20 שנה בענף

המקצועיות

אנו מבינים היטב את התחום לפרטי פרטים

השירות

שירות ועמידה בזמנים - השירות הטוב ביותר

מאמרים והדרכות על קידוחי בטון
קידוח כלונסאות בנטונייט

כיצד קידוח כלונסאות בנטונייט משפר את יציבות המבנה?

מהי השיטה היעילה של קידוח כלונסאות בנטונייט וכיצד היא תורמת לשיפור יציבות המבנה מהו בנטונייט, מהם יתרונות השיטה, וכיצד היא מבוצעת בפועל. כמו כן, על השימושים העיקריים של השיטה בפרויקטים הנדסיים שונים והתרומה הכלכלית והטכנית שלה לבנייה מודרנית. במאמר הבא,

קרא עוד »