קידוח כלונסאות

אחד השלבים הבסיסיים ברוב תהליכי הבנייה זהו קידוח כלונסאות. מהם הכלונסאות? איך קודחים כלונסאות? מהם הסוגים והאפשרויות הקיימות וכן כמה זה עולה? על כך ועוד, כאן במאמר.
תוֹכֶן הָעִניָנִים

מה זה כלונסאות? הכלונסאות הם היסודות של הבניין. התפקיד של הכלונס הוא לקבע את המבנה שייבנה אל הקרקע תוך שהוא יקבל את כל התמיכה כדי לעמוד בעומסים הצפויים לו. הכלונסאות מונעות מהמבנה לשקוע ולקרוס אל תוך האדמה. הכלונס הוא למעשה סוג של עמוד כאשר מחדירים את חלקו התחתון עמוק אל תוך הקרקע כאשר החלק העליון יהיה מחובר אל היסודות של המבנה. כדי ליצור כלונס יש צורך לבצע קידוח כלונסאות קודם לכך, במאמר הזה נפרט על קידוח זה בהרחבה.

קידוח כלונסאות

תמונה של כלונסאות

תהליך הקידוח עצמו ליצירת כלונס

לפני שבכלל מתחילים לקדוח בקרקע, יש לבצע בדיקות שונות כדי לאבחן את המאפיינים הספציפיים של אותה הקרקע עליה רוצים להקים את המבנה. כל קרקע יש לה אחוזי חול שונים, אחוזי מים (הנובעים ממי התהום) שונים וכן הלאה. בהתאם לכך קובעים מה יהיה עומק הקידוח, מה יהיה סוג הכלונסאות, מה יהיה אורכם ומה גודלם.

לפני הביצוע מסמנים את המקומות הרצויים בהתאם לתוכניות הבנייה. הקידוח חייב להיות מאוד מדויק על מנת שאכן יתקבל המענה הרצוי והתמיכה הנכונה למבנה.

 

שלושה סוגי כלונסאות

ישנם שלושה סוגי כלונסאות נפוצים אותם מחדירים בקרקע לאחר שמבצעים את הקידוח בשיטה המתאימה. (נפרט בהמשך את שיטות הקידוח השונות)

1. כלונס קצה

זהו כלונס שמחדירים אל בור הקידוח עד שמגיעים אל השכבה הקשה של הקרקע. הבחירה בכלונס הקצה הוא בעיקר בקרקעות שאינן יציבות. לאחר שמחדירים את הכלונס מוסיפים גם בטון ופלדה. את הכלונס הזה מחדירים את הקרקע באמצעות פטיש מיוחד שנועד לכך.

2. כלונס צף

כלונס צף מתאים בעיקר למבנים קטנים. הוא מכונה גם כלונס חיכוך היות והוא לא מגיע עד לשכבות הקשות של הקרקע. עושים בו שימוש בקרקע כזו בה אין אפשרות להגיע עד שכבות הקשות שבמעמקי האדמה. כך שהחוזק של הכלונס נותר על ידי החיכוך שיש לו עם האדמה.

3. כלונס דיפון

כלונס זה מיועד בעיקר בבנייה של קירות תמיכה שנועדו לתמוך בדפנות של בורות חפירה גדולות. כמו למשל חניונים תת קרקעיים, מנהרות וכדומה. כלונסאות הדיפון מעניקות את החוזק הדרוש למבנה עם התכונות הספציפיות הנ"ל כדי למנוע מהאדמה סביב לקרוס אל בור החפירה.

 

סוגים שונים של קידוח כלונסאות

כאמור, העבודה נעשית בהתבסס על הממצאים שמתקבלים לאחר בדיקות בשטח והמאפיינים של הקרקע. קיימים שלושה סוגים נפוצים של קידוח.

קידוח בנטונייט

קידוח בנטונייט – שיטת קידוח זו מיועדת בעיקר לאדמה שריכוז החול שלה גבוה ויש לה מי תהום ומזהמים. כאשר מדובר בקרקע כזו, הקידוח עלול להוביל לקריסה של בור הקידוח. הבנטונייט במקרה הזה מועיל בכך שהוא הופך את האדמה לצמיגית יותר בשל החומרים המינרליים שהוא מכיל מה שמייצב את הת בור הקידוח ומונע את קריסתו. שיטה זו חוסכת בכוח אדם, היא ידידותית לסביבה וכמעט לא מותירה נזקים סביבתיים. זוהי שיטה שחוסכת זמן עבודה וכוח אדם.

 

קידוח מיקרופייל

קידוח מיקרופייל – שיטת קידוח זו מתאימה לאדמה סלעית או חרסית בה יש ריכוז נמוך של מי תהום. הקרקע הזו קשה ויבשה. כלונסאות מיקרפייל לא מחייבים חפירה באדמה ועם קידוח בלבד אפשר להחדיר את הכלונסאות. חשוב לדייק מאוד בעבודה וזאת כדי שלא להחליש את הקרקע או לפגוע בסלע.

 

קידוח CFA

קידוח בשיטת CFA – שיטוה המתאימה בעיקר לקידוחים עמוקים בקרקע שאינה יציבה. הקידוח נעשה עם מקדח מיוחד בצורה ספיראלית שיוצר את הבור אליו יוצקים את הבטון. כאשר הבטון עדיין רטוב מחדירים את הרשת המתכתית סביבו יתקשה הבטון. באופן הזה ניתן ליצור יסודות חזקים ויציבים במיוחד. שיטה זו ייחודית בכך שהיא מסוגלת לחדור לעומקה של קרקע שאינה יציבה מבלי לפגוע במי התהום.

 

מחירים של קידוח כלונסאות

ישנם מספר פרמטרים המשפיעים על המחיר הסופי של העבודה. הגורמים העיקריים הם:

  • סוג האדמה או הקרקע המיועדת לקידוח.
  • סוג הכלונסאות הנבחר בהתחשב בגולד שלהם, הקוטר שלהם וכן החומר ממנו הם מיוצרים.
  • מורכבות העובדה והזמן שהיא תארך בהתאם לעומק הקידוח וכל היקף העבודה.
  • הגישה אל מקום העבודה.
  • הציוד שיידרש לצורך הביצוע.

טווח המחירים לקידוח כלונסאות:

קידוח מסוג 'מיקרופייל' נע בין 100 – 130 ₪ למטר רץ
קידוח מסוג 'CFA' נע בין 70 – 100 ₪ למטר רץ
קידוח מסוג 'בנטונייט' נע בין 140 – 190 ₪ למטר רץ

* המחירים בטבלה הם בגדר הערכה בלבד!

 

סוגי קידוחים נוספים

ישנם סוגים רבים נוספים של קידוחים בעולם הבנייה. כמו למשל קידוח בטון שמתבצע ע"י מקדח מיוחד. המתלבש על הקיר ומתכוון למיקום הקידוח, ובאמצעות כוס היהלום ניתן לבצע קידוח מדויק בכל סוג של בטון. אנו בחברת אלוני ניסור וקידוח בטון מתמחים בשירותי קידוח בבטון. אם אתם רוצים לקבל הצעת מחיר לקידוחי בטון אתם מוזמנים לחייג עכשיו » 077-803-7996

מכונת קידוח בטון

הפעלת מכונת קידוח בטון

המחיר

אצלנו המחירים משתלמים ואטרקטיביים במיוחד

הניסיון

אנו חברה מקצועית עם וותק של 20 שנה בענף

המקצועיות

אנו מבינים היטב את התחום לפרטי פרטים

השירות

שירות ועמידה בזמנים - השירות הטוב ביותר

מאמרים קידוחי בטון
ניסור בכבל יהלום
מתי נצטרך ניסור בכבל יהלום

ניסור כבל יהלום הוא אחת השיטות המתקדמות והמדויקות ביותר בעולם הבנייה וההריסה. טכניקה זו מציעה פתרון ייחודי למצבים שבהם נדרש דיוק מרבי, רעש מינימלי ורעידות

קרא עוד »
חיתוך בטון עם דיסק

הצטרפו אלינו להכרות מעמיקה עם עולם החיתוך בבטון. במאמר זה, אנו מתמקדים בשילוב בין חיתוך בטון עם דיסק לניסור וקידוח, ומסבירים איך השילוב הזה משפר את איכות התוצאה ומקל על התהליך. נציג את השיטות המובילות בענף, ונדגיש מדוע חברת אלוני היא הבחירה הנכונה לחיתוך בטון מקצועי ואיכותי.

קרא עוד »
בטון דקורטיבי
מהו בטון דקורטיבי?

עד היום היה ברור ומוסכם על כולם כי בטון הוא חומר שנועד למטרות קונסטרוקציה ובנייה. בשנים האחרונות קבל הבטון שימושים נוספים כאשר מדובר בבטון הדקורטיבי.

קרא עוד »